fbpx

Özel Tasarım Amfi Koltukları

Panelkon olarak uzun yıllardır özel tasarım amfi koltukları üretmekteyiz.

Amfiler eski zamanlardan beri ve eğlence ve eğitim aktiviteleri için kullanılmıştır. İnsanlar amfi salonlarda toplanır ve koltuklarını doldururlardı. Dolayısıyla çok eskiden beri amfiler için en iyi koltuk talebi her zaman vardı. İdeal görüş açısı ve konfor elde etmek çok önemliydi. İdeal koşullar altında, herhangi bir amfi salonu yapısal tasarımı, tüm ziyaretçilere en iyi görüş ve duyulabilirlik sunacak şekilde olmalıdır.

Bu elbette teknik olarak mümkün değildir, ancak uzman iç mimarlar amfi koltuklarının en iyi hizalamalarını yapmak için matematik ve geometri biliminden faydalanır. Böylece her ziyaretçinin bulunduğu ortamdan optimum faydayı sağlaması amaçlanır. En önemli faktörler arasında, görünürlüğü sağlamak için, düzgün kullanıldığında oturma düzenlerini optimize etmeyi mümkün kılan ve aynı zamanda herkes için konforu sağlayan ‘gradyan’ modeldir. Bu model ile kurulan bir amfi salonda en ideal amfi sıra koltuklarını kullanmakta çok önemli bir detaydır.

Uygulamalı Geometri ile En İyi Görüş Açılarını Sunmak

Amfi KoltuklarıAmfi salon oturma düzenlemesini etkileyen bir diğer önemli faktör ise amfinin kendisinin şeklidir ve dahası, onun aracılığıyla denenen yönelim veya görevdir. Amfi koltukları, sunum alanının detaylarına bağlı olarak parabol veya elipsoid formda yerleştirilebilir. Geçmişteki bir gladyatör alanı elips veya daire iken, herhangi bir sunum gösterisi için hazırlanan salon yarı elips olmalıdır. Alan kullanımını ve ziyaretçi kapasitesini iki katına veya üç katına çıkarmak için yapılmış çok bölümlü amfiler de bulunuyor. Bu konseptler uzman iç mimar tasarımcıları için içsel öneme sahiptir ve ziyaretçiler için en iyi manzarayı ve oturma düzenini sağlamaya çalışırlar.

Panelkon olarak tüm bir iç mimari çalışmasının bizim sektörümüzdeki parçası olan amfi koltuklarının işlevselliğine ve konforuna her zaman önem vermekteyiz. Her geçen gün gelişen teknoloji ve tasarım kalıplarını takip ederek daha modern ve konforlu tasarımlar üretmek için çalışmalarımıza devam etmekteyiz.
Amfi koltukları için projenize uygun detaylar ile kullanabileceğiniz özel üretim amfi koltukları seçeneklerimizi incelemek için kataloğumuza göz atabilir veya hiç çekinmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz.