Akustik Ses Düzenleme

Gürültü kirliliği modern çağın en önemli sorunlarından biridir. Açık ya da kapalı alanlarda çok fazla ve çeşitli sesler birbirine karışmakta ve insanı son derece rahatsız eden hatta beden ve ruh sağlığı açısından zararlı olan gürültüler meydana gelmektedir. Bu nedenle de günümüz yapılarında gürültünün içeri girmesini engelleyecek veya gürültülü ortamdaki sesin dışarısı çıkmasını engelleyecek yalıtım sistemleri kullanılmaktadır. Akustik ses yalıtımı ile evlerde ve işyerlerinde ses bir ortam sağlanmakta, yaşam kalitesi ve iş verimliliği artmaktadır. Ayrıca bazı mekânlarda ses yalıtımı yasal zorunluluktur. Sinema ve tiyatro salonlarında, spor salonlarında, toplantı odası, konferans salonu, düğün salonu, çağrı merkezi, müzik stüdyoları gibi mekânlarda ses yalıtımı yaptırmak zorunluluktur.

Ses yalıtımı için kullanılacak malzeme mekânın özelliklerine göre belirlenir. Bunun için de mekânda bir keşif çalışması yapılmalıdır. Ses yalıtımında yanmazlık gibi çeşitli özellikler katılmış süngerler kullanılıyor. Ses yalıtım süngerleri hem rahatsız edici sesleri engelliyor hem de ortamdaki ses akustiğini düzenliyor. Farklı kalınlıklarla üretilen ses yalıtım süngerlerinin piramit sünger, yumurta sünger, piramit sünger gibi çeşitleri bulunuyor.

Spor salonlarında ve özellikle makinelerin çok yüksek sesler çıkardığı fabrikalarda yüksek sesin mutlaka emilmesi gerekir. Aksi halde özellikle fabrikalarda işçilerin işe odaklanmalarında zorluklar yaşanır, iş verimliliği azalır, iş kazalarına bile neden olunabilir. Akustik ses izolasyonu ile bu emilim sağlanacaktır. Ancak ses yalıtımının konusunda uzman profesyonel firmalara yaptırılması gerekir. Panelkon olarak yılların deneyimiyle her tür mekân için en uygun malzemeleri kullanarak yüksek kaliteli ses yalıtım uygulamaları yapmaktayız. Yalıtım uygulamasından önce uzman ekibimiz mekânda keşif yapmakta, mekâna en uygun malzemeyi belirlemektedir.

Mekânlarda yapılacak akustik ses düzenleme ile mekânda ihtiyaç duyulan ortam sağlanmış olacaktır. Ses yalıtımı yapılırken kullanılacak malzemelerin yapı elemanlarıyla uyumlu olması sağlanmalıdır. Bu nedenle yapı planlanırken yapı malzemesi seçimi ses yalıtımına uygun olarak seçilmelidir. Her türlü mekâna en uygun ses yalıtımını Panelkon olarak yapmaktayız. Ses yalıtım fiyatlarını keşif çalışmasından sonra, yalıtım yapılacak alanın büyüklüğüne ve yapı özelliklerine göre belirliyoruz. Yapacağımız kaliteli ses yalıtımı ile huzurla yaşayacağınız, çalışırken hiçbir rahatsızlık duymayacağınız mekana sahip olacaksınız. Bizimle görüşmeden ses yalıtımı yaptırmaya karar vermeyin.