Mükemmel Bir Konferans Salonu Projesi İçin 5 İpucu

Tüm katılımcılarınızı alabilecek büyüklükte, onları konforlu hissettirecek konferans salonu koltuğu bulunan, tüm katılımcıların etkinliğin içinde kalmasını sağlayacak yerleşim düzenine sahip olan bir salon hayal ediyorsunuz. Peki tüm bunları planlarken hangi adımları izlemelisiniz?

  1. Konfor

Her şeyden önce misafirlerinizin rahat etmesini istersiniz. İyi bir konferans salonu, misafir sayınızı karşılamak için rahat oturma ve yeterli alan sunar. Katılımcıların tüm gün boyunca sert metal sandalyeli bir salonda yerde oturmadıklarını hissetmeleri önemlidir. Kanepeler ve yastıklı sandalyeler gibi rahat mobilyalar bulunmalıdır.

  1. Kolay Erişim

Katılımcılar için hem salon içindeki dinamik harektlilik önemlidir hem de genel proje tüm mekanda yollarını bulmaları için yeterince basit olmalıdır. Koltuk yerleşimleri katılımcıların rahat hareket edebileceği şekilde planlanmalıdır. Bina genelinde, insanları tuvaletler, dinlenme odaları ve bilgi masaları gibi kilit alanlara yönlendiren net bir işaret bulunmalıdır.

  1. Temizlik

Her yerde çöp bırakan ve temiz bir çevreye sahip olmayı umursamayan birinin evine girmezsiniz, peki misafirleriniz neden böyle bir mekanda bir etkinliğe katılmak istesin ki? Konferans salonunuzun genel temizlik ve hijyenini orta vadede zaten planlarsınız ancak uzun vade için kolay temizlenebilen kumaşlı konferans salonu koltukları kullanmanız sizin için büyük bir avantajdır.

  1. Genel Estetik

Katılımcılarınızın eğlenceli, benzersiz ve davetkar bir yerde olduklarını hissetmelerini istersiniz. Gelecek yılki konferansa katılmayı dört gözle beklemelerini istiyorsunuz, bu yüzden modern tasarıma ve türünün tek örneği unsurlara sahip bir mekan planlamalısınız. Bu, uyumlu renklere sahip konforlu konferans salonu koltukları, duvarlarda yumuşak dokular ve üst düzey dekor içerir. Başarılı bir etkinliği garantilemek için aydınlatma ve döşeme seçenekleri de çekici olmalıdır. Gözünüzü korkutmayın, bütün bunlar kapsamlı bir konferans salonu projesi ile kurgulanabilir.

  1. Kapasite

Oturma düzeninizle birlikte konferansınızda olmasını beklediğiniz katılımcı sayısı bir mekanın kapasitesini belirleyecektir. Uzun vadede 500-600 misafir ağırlamayı düşünüyorsanız, mevcut oturma düzeni buna uygun olarak hazırlanmalıdır konferans salonu koltuğu yerleşimi iyi planlanmalıdır. Salonun kapasitesi belirlenirken temel kural, mevcut ihtiyaç duyulandan en az %25 daha fazla kapasiteye sahip bir planlama yapmaktır.

Aklınıza takılan her türlü soru için bizimle iletişime geçebilirsiniz.