Konferans Salonu

Konferans Salonlarında Olması Gerekenler

Bu yazımızda konferans salonlarında olması gerekenleri derlemek istedik.

Konferans koltukları, ambiyansı oluşturan aydınlatma, akustik, havalandırma ve buna benzer diğer detaylarla birlikte salonun güzelliğini ortaya koyan en önemli faktördür.

Havalandırma, kötü havayı engellemek için oldukça önemlidir. Zira katılımcıların konsantrasyonunu ve dikkatini yüksek tutan etmenlerden biri temiz hava sirkülasyonudur. Temiz hava akışı salondaki etkinlikler sırasında hayati önem taşır.

Aydınlatma, konferans salonunun yapısına göre oluşturulan uygun aydınlatma sistemi katılımcıların refah ve rahatlığını arttırır; gereksiz göz yorgunluğu gibi problemleri engeller.

Akustik, sahnede gerek bir tiyatro oyunu, gerek bir dinleti gerek bir sempozyum olsun salonun akustiği bu etkinliklerin başarılı bir şekilde yürütülmesinde başlıca etmenlerdendir. Akustik zayıfladıkça konsantrasyonda azalma meydana gelir; salonun dış seslerden arındırılmış olması kadar salon içi seslerin dağılımını da doğru yapması gerekir.

Detaylar önemlidir.

Siz de konferans, tiyatro, seminer veya sinema salonunuzun aydınlatmasına uygun; en doğru akustiğin oluşumuna katkı sağlayacak doğru koltuk modelleri hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.