fbpx

Konferans Salonu Tasarımı Neden Önemlidir?

İster bir eğitim kurumu olsun ister otel veya herhangi başka bir işyeri için ziyaretçiler ve çalışanların rahat ve keyifli bir ortama sahip olması önemlidir. Konferans salonları yer olarak çekici gelen tamamen ilk görüş etkisine sahip bir iç mekandır. Konferans salonu tasarımı için konsept olarak kullanılacak iç mimari dokunuşları ziyaretçilerin firmanızın kimliği hakkında varacağı ilk intiba konusunda çok etkilidir. Tavanlar, duvarlar ve gömme mobilyalar ile birlikte tabi ki kullanılacak en önemli malzemelerin başında konferans koltukları gelir. Yapı içerisinde kullanılan ana renk kullanımından koltuk tasarımına kadar bir bütün olarak ele alınması gerekir.  Şeffaflık ve ferahlık hissi iyi bir konsept seçimi olabilir. Bu konuda deneyimli bir iç mimar ile çalışmak ve profesyonel destek almak isteyebilirsiniz. Yapılacak her bir seçim alan yapısını verir ve navigasyonun sezgisel hale getirilmesine yardımcı olur.

Konferans Salonu tasarımı ince detaylar ile çalışarak uzun vadede size ve firmanıza büyük katkılar sağlayacak bir çalışma yapabilirsiniz. Seminer salonları bir firmanın dışarıya açılan önemli kapılarından biridir bu yüzden firmanızın kimliğiyle bütünlük içerisinde olmalıdır. Ustaca tasarlanmış bir toplantı salonu; çekiciliği ve rahatlığı bir arada sunmalıdır. İç mimarların profesyonel fikirlerine her zaman kulak vermelisiniz örneğin beyaz koltuk minderli bir model seçimi yapılıp firmanızın kurumsal kimliğine uygun ufak detaylar ile bu koltukların bir bölümüne kontrast renkler verebilirsiniz. Bütün bu detaylı çalışmaların profesyonel bir şekilde dizayn edilip uzun vadeli kullanımı için kaliteli malzeme kullanımı çok önemlidir.

konferans salonu ic tasarimi 1024x768 - Konferans Salonu Tasarımı Neden Önemlidir?

İç mimari çalışmanız için detaylı bir çalışma yaptırdıktan verdiğiniz emek ve maddi yükün karşılığını uzun vadeli almalısınız. Tasarım ve uygulama sonrası konferans salonunuzun konforu ve uzun süreli sağlam bir şekilde kullanımı için kullanılan malzeme çok önemlidir. Harcadığınız maliyetin size uzun yıllar geri dönüş yapacağına emin olarak gönül rahatlığıyla firmanıza yatırım yapabilirsiniz.

Biz Panelkon olarak 35 yılı aşkın deneyimimiz ile toplantı, seminer ve konferans koltuğu sektöründe var olan eksikliği gidermek için İstanbul’da 16.500 m2 kapalı alanda siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Sürekli yenilenen ürün gruplarımıza göz atabilir ve sizin için en uygun modeli tercih edebilirsiniz.